SISTEM

Studenti master studija Scenske arhitekture i dizajna, 2014/2015:
Dušan Mamula, Ivana Rončević, Tijana Šičević, Vladimir Savić i Dragana Rađenović.

Predmet: Scenski dizajn

Mentori projekta: Daniela Dimitrovska i Ilić Vladimir

Predmetni nastavnik: prof. dr Tatjana Dadić Dinulović

Nakon prvog kolokvijuma, scenske insenacije dramskog dela „Kralj Ibi“ Alfreda Žarija, sledio je drugi kolokvijum iz predmeta Scenski dizajn. Zadatak studenata bio je da, na osnovu već sprovedenog istraživanja vezanog za dramski tekst, kreiraju i u zadatom prostoru izvedu originalan umetnički rad u oblasti scenskog dizajna.
Studenti su postavili pet pojedinačnih radova – četiri interaktivne instalacije i jedan performans u učionici „Ognjenka Milićević“. Osim osmišljavanja umetničkog koncpeta, njihov zadatak bio je i da, koristeći isključivo scenska sredstva ovako realizovan projekat povežu u zajedničku izložbu.
Krajnji produkt je multimedijalni scenski događaj pod nazivom „Sistem“, koji čine radovi Dušana Mamule „DA-NE, RUPA“; Ivane Rončević „IZVOLITE ČAČKALICU“; Tijane Šičević „DIJAGNOZA“; Vladimira Savića „ŠTA ME JEDE?“; i Dragane Rađenović „MREŽA“.

Fotografije: Miroslav Živanov i Milica Stojšić