KRALJ IBI

Studenti master studija Scenske arhitekture i dizajna, 2014/2015:
Dušan Mamula, Ivana Rončević, Tijana Šičević, Vladimir Savić i Dragana Rađenović.

Mentor: profesor mr Darko Nedeljković

Asistenti: Daniela Dimitrovska i Ilić Vladimir

Prvi kolokvijum iz predmeta Scenski dizajn bio je čitanje dramskog dela Kralj Ibi, pisca Alfreda Žarija, kao i scenska inscenacija istog u učionici Ognjenka Milićević. Studenti su imali zadatak da osmisle i kreiraju celokupni scensko-vizuelni identitet predstave, koristeći dostupne predmete iz učionice dopunjene rekvizitom, kostimom i šminkom u duhu postavke komada.

Cilj ovog zadatka jeste upoznavanje studenata sa procesom nastanka pozorišne predstave, od ideje do realizacije kroz samostalan rad, sa posebnim naglaskom na organizaciju i artikulaciju prostora igre i osmišljavanje vizuelno-scenske pojavnosti likova. Značajan segment ovog samostalnog rada bilo je i osmišljavanje i oblikovanje dizajna svetla.

Fotografije: Miroslav Živanov