STUDENTI OSNOVNIH STUDIJA U POSETI UŽIČKOM FESTIVALU

Studenti prve godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna početkom novembra su posetili 19. Jugoslovenski pozorišni festival u Užicu. U okviru pratećeg programa festivala studenti su organizovali Scen čas – javni čas na temu scenskog dizajna. Ovaj događaj bio je istovremeno i drugi deo radionice u kojoj su studenti učestvovali.

Tokom radionice studenti su se bavili dramskim i scenskim potencijalima javnih gradskih prostora. Studenti su imali zadatak da prepoznaju dramski potencijal nekog prostora, a potom da kreiraju „priče“ koje će biti inspirisane tim prostorom.

Na Scen času, priče su prezentovane u različitim formama izlaganja profesorima i gostima, nakon čega je organizovana diskusija o procesu rada kroz koji su studenti prošli u okviru radionice.

Scen čas su vodili profesori studijskih programa scenskog dizajna iz Novog Sada: Radivoje Dinulović, Romana Bošković, Tatjana Dadić Dinulović, Mia David, i tehnički direktor užičkog festivala Marijana Zorzić Petrović.