RADIONICA ZA OMLADINCE: KOSTIM – SREDSTVO DA SE POSTANE NEKO DRUGI

Pozivamo srednjoškolce i studente da se prijave na radionicu Kostim – sredstvo da se postane neko drugi, koju će voditi Darinka Mihajlović alijas Selena Orb, kostimografkinja i docent na studijskom programu Scenska arhitektura, tehnika i dizajn, pri Odseku za umetnost i dizajn, Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. Radionica će biti održana u subotu 16.04. u 14h u prostoru Scenske labaratorije „Borislav Gvojić“ na Fakultetu tehničkih nauka, kao deo SCENlab programa i Omladinskog bijenala scenskog dizajna.

Na radionici će biti istraženi scenski kostim i kostimska rekvizita različitih predstava iz repertoara nekih od pozorišta (Narodno pozorište Beograd, Atelje 212, Jugoslovensko dramsko pozorište…). Polaznici radionice imaće priliku da analitički pristupe otkrivanju kostima, kako je krojen, kako kroj utiče na transformaciju tela u različitim epohama, vrste materijala i kako oni utiču i pomažu da se dramski lik pozicionira na određen način. Upotreba različite kostimske rekvizite i detalja takođe prati priču transformacije koju kostim nosi. Upoznavanje puteva promene koje telo prođe od privatnog izgleda do dramskog lika jedan je od najvažnijih zadataka ove radionice.

Svi zainteresovani se mogu prijaviti na radionicu putem linka:

Info:
www.scen.uns.ac.rs
www.bisd.rs

Fotografija: Duško Miljanić
Režija: Jovana Tomic
Predstava: Deca sunca
Kostim: Selena Orb

Osnivač Bijenala scenskog dizajna:

Uz pomoć: