OKRUGLI STO „O DIJALOGU IZMEĐU SCENE I NJENIH „BOČNIH STRANA“ ODRŽAN NA STERIJINOM POZORJU“

U okviru pratećeg programa nedavno završenog 66. Sterijinog pozorja, održan je okrugli sto posvećen poboljšanju sistema rada u sektorima tehnike naših profesionalnih pozorišta. Na okruglom stolu O dijalogu između scene i njenih bočnih strana koji su moderirali Romana Bošković Živanović i Radivoje Dinulović, učestvovali su: Siniša Bokan (filmski i televizijski umetnik, redovni profesor i dekan Akademije umetnosti, Novi Sad), Darko Nedeljković (arhitekta i scenograf, Beograd, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka, Novi Sad), Besfort Idrizi (glumac i reditelj, docent Fakulteta dramskih umetnosti, Skoplje, S. Makedonija), Jovana Karaulić (producent, docent Fakulteta dramskih umetnosti, Beograd), Saša Senković (vajar i scenograf, direktor tehnike Srpskog narodnog  pozorišta; docent Akademije umetnosti, Novi Sad), Stefan Juanin (glumac, umetnički savetnik Narodnog pozorišta Toša Jovanović, Zrenjanin), Goran Mirković (scenski dizajner, menadžer tehnike i informacionih tehnologija Pozorišta Atelje 212, Beograd), Rade Bukumirović (dipl. inž. elektrotehnike, tehnički direktor Novosadskog pozorišta – Újvidéki színház, Novi Sad), Marina Sremac (kostimograf, Srpsko narodno pozorište, Novi Sad), Marija Kalabić (scenograf, Народно позориште – Narodno kazalište – Népszínház, Subotica) i Ana Grigorović (reditelj, Narodno pozorište, Beograd). Glavne teme dinamičnog razgovara na ovom okruglom stolu doticale su se kompleksne mreže povezanih polja na kojima je potrebno delovati kako bi se revitalizovao rad tehničkog sektora, među kojima je i uspostavljanje odgovarajućeg sistema obrazovanja.

Okrugli sto je održan 23. juna na Kamernoj sceni Srpskog narodnog pozorišta.

Organizatori:
Scen (Centar za scenski dizajn, arhitekturu i tehnologiju)
Departman za arhitekturu i urbanizam
Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu
Sterijino pozorje, Novi Sad

Skup podržala Gradska uprava za kulturu Grada Novog Sada i Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.

Fotografije: Ivanino DaVillano Đukić