KONKURS ZA UPIS NA DOKTORSKE STUDIJE SCENSKOG DIZAJNA

Fakultet tehničkih nauka objavio je Konkurs za upis studenata u I godinu doktorskih umetničkih studija Scenskog dizajna u školskoj 2020/21. godini.

Program je interdisciplinaran u polju umetnosti, i jedinstven je u regionu. Usmeren je kа umetnicima, stručnjacima i istraživačima iz rаzličitih oblаsti – od аrhitekture, primenjenih umetnosti i dizаjnа, do scenskih i likovnih umetnosti, kao i tehničko-tehnoloških, društvenih i humаnističkih nаukа.

Nastavu na studijama vode Tatjana Dadić Dinulović i Mia David, a u nastavi učestvuje veliki broj renomiranih umetnika i profesionalaca iz Srbije i regiona među kojima su Tomi Janežič (Slovenija), Meta Hočevar (Slovenija), Radivoje Dinulović, Milan Aleksić, Jelena Atanacković Jeličić, Slobodan Selinkić, Romana Bošković Živanović, Dragana Konstantinović, Andrija Pavlović, Svetozar Rapajić, Irina Subotić, Nebojša Romčević, Marko Lađušić, Deneš Debrei i Zoran Maksimović. Kratke biografije nastavnika možete da vidite ovde.

Prijava na konkurs vrši se elektronskim putem (više informacija na sajtu FTN-a). CV i portfolio umetničkih i stručnih radova predaje se u sklopu dokumentacije za prijavljivanje na konkurs, takođe elektronskim putem. Kandidati koji konkurišu na studijski program Scenski dizajn su obavezni da polažu prijemni ispit, koji se sastoji od analize portfolija umetničkih i stručnih radova kandidata kao i razgovora sa Komisijom. Uslove, način i postupak održavanja prijemnog ispita određuje Komisija za vrednovanje datog studijskog programa.

Prijemni ispiti će se polagati u prostorijama Fakulteta, prema rasporedu koji će biti objavljen na

web-servisu za prijem kandidata: http://prijemni.ftn.uns.ac.rs

Kandidat koji ne položi prijemni ispit ne može se upisati.

Uslovi upisa i način polaganja prijemnog ispita definisani su Pravilnikom o upisu, studiranju na

doktorskim akademskim studijama i sticanju zvanja doktora nauka, odnosno, doktora umetnosti.

Konkursni rokovi:

Podnošenje dokumenata za vrednovanje i prijavljivanje kandidata na konkurs (odnosi se na kandidate kojima je potrebno vršiti vrednovanje prethodno završenih studija):

od 21. 09. 2020. god. do 25. 09. 2020. god., od 11 – 13 časova.

Preliminarni rezultati vrednovanja:

05. 10. 2020. god. do 20:00 časova.

Prigovori na rezultate vrednovanja:

do 07. 10. 2020. god. u 20:00 časova.

Konačni rezultati vrednovanja:

09. 10. 2020. god. do 20:00 časova.

Prijavljivanje na konkurs kandidata koji su završili odgovarajući studijski program FTN-a (odnosi se na kandidate kojima nije potrebno vršiti vrednovanje prethodno završenih studija):

od 05. 10. 2020. god. do 07. 10. 2020. god., od 11:00 – 13:00 časova.

Polaganje prijemnog ispita za studijski program Scenski dizajn:

12. 10. 2020. god. od 17:00 – 21:00 časova.

Objavljivanje preliminarnih rang listi:

14. 10. 2020. god. do 20:00 časova.

Prigovori na preliminarne rang liste:

do 16. 10. 2020. god. u 20:00 časova.

Objavljivanje konačnih rang listi:

17. 10. 2020. god. do 20:00 časova.

Upis primljenih kandidata:

19. 10. 2020. god. od 08:00 – 13:00 časova. Upisuju se kandidati koji su na konačnoj rang listi rangirani u okviru kvote za budžet.

20. 10. 2020. god. od 08:00 – 13:00 časova. Upisuju se kandidati koji su na konačnoj rang listi rangirani u okviru kvote za samofinansiranje.

Rezultati vrednovanja, preliminarne i konačne rang liste će biti objavljene na web-servisu za prijem kandidata: http://prijemni.ftn.uns.ac.rs

Mole se kandidati da se pridržavaju termina za upis. Kandidati koji se ne pojave u predviđenim terminima smatraće se da su odustali od upisa.

Napomena: Zahtev za vrednovanje mogu podneti i kandidati za upis na doktorske akademske studije koji su u fazi završetka master akademskih studija (položeni svi ispiti), s tim da master akademske studije moraju biti završene najkasnije do 02. 10. 2020. god.

Po završetku upisa kandidati koji nisu upisani treba da podignu svoja dokumenta do 20. 11. 2020. god. Posle tog roka dokumenta neće biti sačuvana.

RASPIS KONKURSA ZA UPIS NA DOKTORSKE STUDIJE 2020/21.

INFORMACIJE O STUDIJSKOM PROGRAMU

SINTEZNI PROJEKAT DAS GENERACIJA 2014/15.

SINTEZNI PROJEKAT DAS GENERACIJA 2015/16.

Fotografija: Dejan Todorović, izložba „Suočavanje“, kolektivni umetnički rad druge generacije studenata doktorskih studija scenskog dizajna, 2017.