Potpisan sporazum o umetničko-istraživačkoj i poslovno-tehničkoj saradnji sa Šabačkim pozorištem

Na predlog i poziv direktorke Šabačkog pozorišta Milene Bogavac, sklopljen je sporazum o saradnji između pozorišta i Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Ova saradnja između ostalog podrazumeva realizaciju zajedničkih umetničko-istraživačkih projekata, zajedničku primenu naučnih i tehničkih dostignuća radi podizanja kvaliteta dizajna i produkcije, specijalizaciju inženjerskog i umetničkog kadra itd. Prvi konkretni koraci na ostvarivanju ove saradnje odnose se na učešće studenata studija scenskog dizajna u procesu rada na predstavama na mestu asistenta scenografa kako bi znanje koje stiču na studijama primenili na proces rada u profesionalnim uslovima, u instituciji kulture. Takođe, važan segment tehničke produkcije predstava jeste izrada tehničke dokumentacije, u čemu Fakultet sa obrazovanim kadrom iz oblasti scenske arhitekture, tehnike i dizajna obezbeđuje znanje i kvalitet. Šabačko pozorišta se nalazi u zgradi Zanatskog doma, sagrađenoj 1933. godine te će uskoro uslediti izrada projekata objekta sa svim tehničko-tehnološkim sistemima koje poseduje.

Uručenje potpisanog sporazuma je održano u Šabačkom pozorištu, 30. januara 2020. godine na konferenciji za štampu na kojoj je istovremeno najavljena i premijera predstave Dva viteza iz Verone u režiji Mije Knežević, doktoranta na studijama scenskog dizajna. Autor scenografije ove predstave je prvi promovisani doktor umetnosti Fakulteta tehničkih nauka, Daniela Dimitrovska.

Fotografije preuzete sa sajta RTV Šabac i Šabačkog pozorišta.