SCENLAB_DANCEFLOOR 2019/20.

SEZONA 2:
Žurka kao umetničko delo

Scenlab_dancefloor je prostorna zvučna instalacija u kojoj se kroz sintezu muzike i prostora postiže ekstaza. To je novi osećaj stvarnosti, koji nam opušta telo i oslobađa pokret. Ovakvim pristupom prostoru i događaju, žurka se može shvatiti kao umetničko delo.

Nastavljajući program koji je u prethodnoj sezoni pokrenula i realizovala Aleksandra Lozanović, publika će u 2020. godini imati priliku da sluša dva jednoipočasovna DJ-seta odabranih izvođača. Gosti programa su domaći autori elektronske muzike Чорбика (Jelena Stanković) i Runy (Stefan Rončević).

Za odgovarajući vizuelni doživljaj zadužen je Tim Scenlab dancefloor, u koji su uključeni studenti Scenske arhitekture, tehnike i dizajna koji vode ovaj program i ujedno osmišljavaju prostor za oba DJ nastupa. Studenti koji su autori ovog programa sarađuju sa članovima sekcije dizajna svetla i članovima Scenlab tehničkog tima prilikom realizacije svakog događaja.

U želji za proširivanjem publike programa Scenlab dancefloor-a, biće organizovana dva promotivna događaja nedelju dana pre svakog nastupa. Autori programa imaju želju da na ovim događajima, osim prikazivanja prošle i predstavljanja predstojeće sezone, prostornim intervencijama upoznaju publiku sa temom kojom se bave – Žurkom kao umetničkim delom.

Urednici programa / Tim Scenlab dancefloor:

Program:

27. februar 2020., 20:00-21:30h
Izvođač / Чорбика (Jelena Stanković)
Dizajn prostora: Ana Divić, Jelena Ivančević, Danijela Matović, Stefan Milošević, Darko Sekulić, Nikola Stojadinović, Milica Surutka i Marija Varga
30. april 2020., 20:00-21:30h
Izvođač / Runy (Stefan Rončević)
Dizajn prostora: Ana Divić, Jelena Ivančević, Danijela Matović, Stefan Milošić, Darko Sekulić, Nikola Stojadinović, Milica Surutka i Marija Varga

Ilustracija: Danijela Matović