OTVORENA IZLOŽBA SCENSKA LABORATORIJA 2.0

U utorak, 3. decembra 2019. godine, u Paviljonu i Centralnom holu Rektorata Univerziteta u Novom Sadu otvorena je izložba radova Odseka za umetnost i dizajn pod nazivom Scenska laboratorija 2.0: Ideologija i(li) Šta da se radi. Izložba Scenska laboratorija 2.0, koja je za posetioce bila otvorena do 6. decembra, predstavlja prvi deo Laboratorije prostora 2.0, izložbe Departmana za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, na kojoj su predstavljeni radovi studenata, asistenata i nastavnika sa ovog departmana, nastali u periodu od 2016. do 2019. godine.

Izložba Scenska laboratorija 2.0 podeljena je u dve podceline i inspirisana uvodnim tekstom Radivoja Dinulovića pod nazivom Ideologija, ili „Šta da se radi?“. Prvi deo izložbe, Ideologija, predstavio je radove nastavnika koji su, preispitujući ovaj pojam, pokušali da daju lični poetički odgovor na ovu temu. Drugi deo, pod nazivom Šta da se radi, bio je posvećen radovima studenata nastalim u nastavi scenske arhitekture, tehnike i dizajna, na sva tri nivoa studija.

Kustos izložbe: Mia David
Ko-kustosi izložbe: Dragana Vilotić i Slađana Milićević
Dizajn izložbe: Mia DavidDragana Vilotić i Slađana Milićević
Produkcija izložbe: Janko Dimitrijević i Andrija Dinulović
Tehnička realizacija izložbe: Vladimir Savić i tim studenata Scenske arhitekture, tehnike i dizajna

Program izložbe Laboratorija prostora 2.0.

Fotografije: Nemanja Knežević