Scenska laboratorija 2.0:
Ideologija i(li) Šta da se radi
Izložba radova Odseka za umetnost i dizajn

3-6. decembar 2019.
Paviljon i Centralni hol Rektorata Univerziteta u Novom Sadu
Dr Zorana Đinđića 1

Otvaranje: utorak, 3. decembar 2019, 18.00h
Vođenje kroz izložbu: sreda, 4. decembar 2019, 18.00h
Vođenje kroz izložbu: četvrtak, 5. decembar 2019, 18.00h
Performans interAkcija: petak, 6. decembar 2019, 18.00h

Scenska laboratorija 2.0 je prvi deo Laboratorije prostora 2.0, izložbe Departmana za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, na kojoj su predstavljeni radovi studenata, asistenata i nastavnika sa ovog departmana, nastali u periodu od 2016. do 2019. godine.

Scenska laboratorija 2.0 podeljena je u dve podceline i inspirisana uvodnim tekstom Radivoja Dinulovića pod nazivom Ideologija, ili „Šta da se radi?“. Prvi deo izložbe, Ideologija, predstavlja radove nastavnika koji su, preispitujući ovaj pojam, pokušali da daju lični poetički odgovor na ovu temu. Drugi deo pod nazivom Šta da se radi prikazuje radove studenata nastale u nastavi scenske arhitekture, tehnike i dizajna, na sva tri nivoa studija. Studenti su se bavili uspostavljanjem stvaralačkog odnosa prema tri teme: prošlosti (koja pripada nastavnicima), sadašnjosti (koju žive) i budućnosti (koju pokušavaju da zamisle). Radovi obuhvataju upotrebu različitih izražajnih sredstava i medija u oblasti scenske arhitekture i dizajna.

Kustos izložbe: Mia David
Ko-kustosi izložbe: Dragana Vilotić i Slađana Milićević
Dizajn izložbe: Mia David, Dragana Vilotić i Slađana Milićević
Produkcija izložbe: Janko Dimitrijević i Andrija Dinulović
Tehnička realizacija izložbe: Vladimir Savić i tim studenata Scenske arhitekture, tehnike i dizajna

Program izložbe Laboratorija prostora 2.0.