SCENLAB_RAZGOVORI / NEBOJŠA ROMČEVIĆ, DRAMATURG

U četvrtak, 28. novembra 2019, otvorena je osma sezona Razgovora o scenskom dizajnu, koja je posvećena pedesetogodišnjici iskrcavanja ljudi na Mesec, ali i inspirisana pripovetkom Branka Ćopića Pohod na mjesec. Gost Scenlab razgovora bio je Nebojša Romčević, dramaturg, scenarista i teatrolog, sa kojim je razgovarao Radivoje Dinulović.

Nebojša Romčević (Beograd, 1962) je dramaturg, scenarista i teatrolog. Diplomirao je i doktorirao na Fakultetu dramskih umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu, gde je zaposlen kao redovni profesor. Njegovi pozorišni komadi (Sile u vazduhuLaki komadKarolina Nojber…) prevedeni su i objavljeni na preko deset svetskih jezika, a igrani su u najznačajnijm pozorištima Srbije i bivše Jugoslavije. Trostruki je dobitnik Sterijine nagrade, a njegovi filmski i televizijski scenariji nagrađivani su i u inostranstvu. Objavio je niz knjiga i teatroloških tekstova.

Fotografije: Vladimir Avramović

Snimatelj: Predrag Đorđević