SCENLAB_BIOSKOP / MORAMO DA RAZGOVARAMO O KEVINU

četvrtak, 16. april 2020., 20:00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

V SEZONA:
Shh… Filmski kutak počinje
Moramo da razgovaramo o Kevinu (We Need to Talk About Kevin)
Režija: Lin Remzi (Lynne Ramsay)

Moramo razgovarati o Kevinu (We Need to Talk About Kevin) je britanski dugometražni film u režiji Line Ramzi (Lynne Ramsay)iz 2011. godine. Priča ovog filma je maestralno izražena jednim skoro pa statičnim ritmom, kroz koji pratimo sudbinu žene koja od samog početka sumnja da je dobra ideja da rodi sina Kevina (Ezra Miller). Majka (Tilda Swinton) prolazi kroz faze odrastanja tog deteta i biva konstatno provocirana od strane skoro pa autističnog sina. Moglo bi se reći da se film kroz čitavu svoju radnju bavi pitanjem: „Da li se čovek rađa kao psihopata, ili on to vremenom postaje?”.

Filmska projekcija će biti održana u četvrtak,16. aprila 2020., sa početkom u 20:00 časova u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“ (Scenlab), koja se nalazi u prizemlju Fakulteta tehničkih nauka. Film traje 112 minuta.

Ulaz je besplatan!

ilustracija: Milica Surutka, 2019.