SCENLAB_BIOSKOP / SVETA PLANINA

četvrtak, 12. mart 2020., 20:00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

V SEZONA:
Shh… Filmski kutak počinje
Sveta planina (La montaña sagrada)
Režija: Alehandro Hodorovski (Alejandro Jodorowsky)

Alehandro Hodorovski(Alejandro Jodorowsky) jedan je od najopskurnijih filmskih stvaralaca svih vremena. Njegova dela prepoznatljiva su po svojoj mističnosti.

U filmu Sveta planina (La montana sagrada)Hodorovski se bavi temom „pokvarenog” sveta čiji pokretač jeste pohlepa. Kroz mistične scene ovog filma provlače se i teme kao što su religija, filozofija i seks. Na sebi svojstven, pomalo uvrnut, način Hodorovski prikazuje nama poznat svet koji je zavisan od novca, pun ljudske hladnokrvnosti i manjka empatije, kao i moćnih ljudi koji njima upravljaju. Značenje i filozofija kojom se vodi film prikazan je na metaforičan način kroz scene u ključu nadrealizma.

Filmska projekcija će biti održana u četvrtak, 12. marta 2020., sa početkom u 20:00 časova u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“ (Scenlab), koja se nalazi u prizemlju Fakulteta tehničkih nauka. Film traje 114 minuta.

Ulaz je besplatan!

ilustracija: Milica Surutka, 2019.