SCENLAB_BIOSKOP / PEČE PEČE PEČE

četvrtak, 5. mart 2020., 20:00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

V SEZONA:
Shh… Filmski kutak počinje
Peče Peče Peče (Burn Burn Burn)
Režija: Čenja Baton (Chanya Button)

Film Peče, peče, peče (Burn Burn Burn) je prvi iskorak britanske režiserke i debitantkinje Čenje Baton (Chanya Button) koji sa iskrenošću i specifičnom dozom crnog humora pripoveda o odrastanju i prijateljstvu. Film na tragikomičan način prati nit prijateljstva Stef (Steph) i Aleks (Alex), koje su izgubile svog trećeg člana, kruga prijateljstva, Dena (Den). Nakon sahrane one se susreću sa neočekivanim video dnevnikom koji ih navodi na put suočavanja sa apsurdom i tragedijama života, a najviše sa tugom i značajem prijateljstva.

Filmska projekcija će biti održana u četvrtak, 5. marta 2020., sa početkom u 20:00 časova u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“ (Scenlab), koja se nalazi u prizemlju Fakulteta tehničkih nauka. Film traje 106 minuta.

Ulaz je besplatan!

ilustracija: Danijela Matović, 2019.