SCENLAB_BIOSKOP / VIKTORIJA

četvrtak, 20. februar 2020., 20:00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

V SEZONA:
Shh… Filmski kutak počinje
Viktorija (Victoria)
Režija: Sebastijan Šiper (Sebastian Schipper)

Film Viktorija (Victoria) nemačkog režisera Sebastijana Šipera (Sebastian Schipper), govori o prepuštanju mlade devojke Viktorije turbulentnoj nepoznatoj noći, koja nepovratno ostavlja trag na njenom, tek započetom životu u Berlinu. Dvočasovni film, snimljen u jednom kadru, čini autentično kinematografsko delo, koje, pored svoje estetike, uvodi gledaoca u neprimetnu ulogu svedoka smelih odluka glavne junakinje. Režiser na intenzivan način dočarava noć iz Viktorijine perspektive zbog čega se gledalac povezuje na intimnom nivou sa odlukama koje ona donosi, ali ne i sa posledicima koje ona sama snosi.

Filmska projekcija će biti održana u četvrtak, 20. februara 2020., sa početkom u 20:00 časova u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“ (Scenlab), koja se nalazi u prizemlju Fakulteta tehničkih nauka. Film traje 138 minuta.

Ulaz je besplatan!

ilustracija: Danijela Matović, 2019.