SCENLAB_BIOSKOP / ČETIRI SOBE

četvrtak, 5. decembar 2019., 20:00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

V SEZONA:
Shh… Filmski kutak počinje
Četiri sobe (Four rooms)
Režija: Alison Anders (Allison Anders), Aleksandar Rokvel (Alexandre Rockwell), Robert Rodrigez (Robert Rodriguez), Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

Film Četiri sobe (Four rooms)je komedija o nezaboravnoj novogodišnjoj noći koja se odigrava u četiri različite sobe hotela Monsinjor (Hotel Monsieur). Preplitanjem ovih priča i neobičnim zahtevima gostiju, Ted (Tedd), tek zaposlen recepcionar, ni ne sluti da će ga ova noć dovesti do ludila i mnogobrojnih nezgoda.

Specifičnost ovog filma se gleda u četiri različita pristupa režiji. Film je režiran od strane četiri svetska režisera; Alisona Andersa(Allison Anders), Alekandra Rokvela(Alexandre Rockwell), Roberta Rodrigeza(Robert Rodriguez)iKventina Tarantina(Quentin Tarantino) koji,izmišljajući zasebne priče, potpuno nezavisne jedne od druge, a zatim povezivanjem u kompletan film, prikazuju potpunu slobodu rediteljskog procesa koju su imali tokom snimanja.

Filmska projekcija će biti održana u četvrtak, 5. decembra 2020., sa početkom u 20:00 časova u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“ (Scenlab), koja se nalazi u prizemlju Fakulteta tehničkih nauka. Film traje 98 minuta.

Ulaz je besplatan!

ilustracija: Predrag Veljković, 2019.