SCENLAB_BIOSKOP / MANDARINA

četvrtak, 21. novembar 2019., 20:00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

V SEZONA:
Shh… Filmski kutak počinje
Mandarina (Tangerine)
Režija: Šon Bejker (Sean Baker)

Bejkerov (Sean Baker) novi film, Mandarina (Tangerine), snimljen je u potpunosti sa mobilnim telefonom, i predstavlja hrabru i radikalnu svežinu kinematografske estetike uz specifičnu dozu humora.

Dve najbolje drugarice, transrodne prostitutke, sreću se na dan Božića. Sindi (Sin-Dee), tek puštena iz zatvora, saznaje od Aleksandre (Alexandra) da ju je dečko Čester (Chester), tokom odsustva, varao sa ženom njenog rođaka. Uzburkane prevarom, njih dve započinju misiju, koja ima preokret, i postaje skandal u Los Anđelesu.

Filmska projekcija će biti održana u četvrtak, 21. 11. 2019., sa početkom u 20:00 časova u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“ (Scenlab), koja se nalazi u prizemlju Fakulteta tehničkih nauka. Film traje 88 minuta.

Ulaz je besplatan!

ilustracija: Predrag Veljković, 2019.