Marija Jevtić Dajić

Marija Jevtić Dajić (1990, Ljubovija), diplomirala je slikarstvo na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, a potom završila master studije na istom smeru. Doktorske studije na Prirodno-tehničkom fakultetu u Ljubljani pod mentorstvom profesorice Helene Gabrijelčič Tomc. Član je udruženja SULUV i ULUS. Kao stručni saradnik bila je angažovana u okviru predavanja Visoko tehničke škole u (Novom Sadu), saradnik u nastavi u okviru programa inkluzije OŠ „Jovan Popović“. Aktivno izlaže od 2009. Imala više od 500 grupnih i samostalnih izložbi u zemljama kao što su Kina, Mađarska, Hrvatska, Španija, Srbija, Slovenija. U svom dosadašnjem radu bavi se pitanjima prolaznosti, onostranog, a u poslednjih godinu dana otvara novo polje i bavi se reinterpretacijom kalsične umetnosti u digitalnu umetnost. Dobitnica je više nagradi, stipendija i priznanja za umetnički rad.