MESTO SNOVA

Tokom oktobra 2019. godine organizovana su tri događaja u okviru projekta Mesto snova u saradnji sa Impuls! festivalom scenskih umetnosti i  Scen-om (Odsek za umetnost i dizajn). Autor koncepta rada Mesto snova je Aleksandra Pešterac, a u njemu su učestvovali i studenti četvrte godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnika i dizajna – Ksenija Ilić, Igor Ljubić, Nađa Vukorep, Dušica Ilić i Nevena Kopanja, kao i đaci prvaci osnovne škole „Prva Vojvođanska brigada” u Novom Sadu.

Mesto snova je priča o skloništu, koja je ispričana kroz 3 događaja i 3 generacije, kako bi se ukazalo na potencijal ovih izgrađenih i donekle zaboravljenih prostora, a sa težnjom da iznova budu pročitani i doživljeni kao mesto snova.

Rad je deo projekta Šetnje kroz nasleđe i podržan je od strane „Fondacije Novi Sad 2021“.

Fotografije: Ivanino DaVillano Đukić, Luna Šalamon, Aleksandra Tatić, Selena Bačkalić i Aleksandra Pešterac