SEDAM GLASNIKA

Anđa Brstina, Zoja Erdeljan, Maja Ivanović, Milica Mirković, Mirjana Ris, Luna Šalamon i Jelena Vukmanović

U petak, 8. februara 2019., u Scenskoj laboratoriji „Borislav Gvojić“ na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu izveden je rad Sedam glasnika, inspirisan istoimenom pripovetkom Dina Bucatija (Dino Buzzati). Rad Sedam glasnika predstavlja zajednički umetnički rad sedam studenata master studija Scenske arhitekture i dizajna, nastao na predmetu Scenski dizajn. Tokom tri meseca istraživanja, studenti su rekonstruisali geografsko i čulno putovanje Princa koji je, u potrazi za granicama očevog kraljevstva, pošao na put. Putovanje, smešteno u realan prostor Scenske laboratorije, podeljeno je u sedam etapa:

I godina: Pismo, Zoja Erdeljan
II godina: Namibija, Milica Mirković
III godina: Žirafa, Mirjana Ris
IV godina: Potapanje, Jelena Vukmanović
V godina: Salomina, Anđa Brstina
VI godina: Sam sam, Luna Šalamon
VII, VIII i IX godina: Bela noć: reče mi jedna polarna lisica, Maja Ivanović

Nastavni tim:
Tatjana Dadić DinulovićDaniela DimitrovskaVladimir Ilić i Andrija Pavlović

Dizajn prostora i tehnička realizacija rada:
Studenti autori, uz podršku Karla MičkeijaDragane PilipovićVladimira Savića  i Dragane Vilotić

Fotografija: Milica Stojšić