ODBRANJEN PRVI DOKTORSKI UMETNIČKI PROJEKAT NA FAKULTETU TEHNIČKIH NAUKA

U petak, 18. januara 2019. godine, u prostoru Scenske laboratorije Borislav Gvojić odbranjen je prvi umetnički doktorat iz oblasti scenskog dizajna na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Kandidatkinja je Daniela Dimitrovska, studentkinja doktorskih studija Scenskog dizajna i asistentkinja na Katedri za scenski dizajn ovog fakulteta. Doktorski umetnički projekat pod nazivom „Rana sećanja: umetničko delo scenskog dizajna” nastao je pod mentorstvom dr Tatjane Dadić Dinulović.

Predmet doktorskog umetničkog projekta jeste ispitivanje stvaralačkog dejstva ranih sećanja i ključnih narativa ličnih priča na egzistencijalni i poetski prostor pojedinca u posebnim prostorno-vremenskim okolnostima. U svom ishodištu, projekat integriše materijalizovane, preispitane i izabrane uticaje u umetničko delo iz domena scenskog dizajna pod nazivom „Susret u sećanju” .

Autor fotografija: Nemanja Knežević