STUDENTI POSETILI POZORIŠTE „ATELJE 212“

Studenti druge godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna su 26. oktobra 2018. godine posetili pozorište „Atelje 212“u Beogradu. Cilj jednodnevne stručne posete bio je da se studenti upoznaju sa prostornim, funkcionalnim, tehnološkim i organizacionim karakteristikama objekta, kao i opslužujućih prostora pozorišta „Atelje 212”. Studenti su tokom posete dobili priliku da se upoznaju sa načinom funkcionisanja ove pozorišne kuće kroz razgovor sa direktorom pozorišta Branimirom Brstinom, kao i našim nastavnicima Darkom Nedeljkovićem i Radivojem Dinulovićem, jednim od autora rekonstrukcije ovog pozorišta.

Poseta je realizovana u okviru redovne nastave na predmetima Arhitektura scene 1 i Tehnika scene 1, a organizovana od strane nastavnog tima oba predmeta, koji čine Radivoje Dinulović, Romana Bošković Živanović, Aleksandra Pešterac, Karl Mičkei i Dragana Pilipović.
Fotografije: Karl Mičkei