SCENLAB BIOSKOP - OKTOBAR 2018.

SCENLAB BIOSKOP – OKTOBAR 2018.

Filmske projekcije će biti održane u četvrtak, 25.10.2018, sa početkom u 20:00 časova

Sinopsis:
„Svi se mi bojimo, ali zašto? Što čini strahove strašnima i kako se suočiti s njima? Riba je priča uplašene mlade djevojke koja pokušava pobijediti svoj najveći strah. Spontana i nespretna, na svojem putovanju susreće i neočekivanog prijatelja – onog koji će ju možda ohrabriti, a možda i udaljiti od željene pobjede.“

Biografija:
David Gašo osamnaestogodišnji je filmadžija iz Osjeka. Već pet godina se bavi filmskom i amaterskom pozorišnom režijom. Režirao je nekoliko kratkometražnih filmova igranog i eksperimentalnog žanra sa kojima je učestvovao na hrvatskim filmskim  festivalima, poput  Four River Film Festivala u Karlovcu (2016-18) i  Dubrovačkog Film Festivala (2018). U sklopu osječke revije filma Filmska Runda redovni je član ekipe za izradu promotivnog materijala i najavne špice. David je na FRFF-u 2016. učestvovao i kao član mladog žirija što je kasnije ponovio i na Pula Film Festivalu 2018. godine. Na PFF je pisao kao mladi novinar za  portal, a sada piše filmske i muzičke kritike za ziher.hr .

„Pazi šta poželiš“

Biografija:
Nikola Nešić  je rođen 1995. godine u Beogradu, Srbija. Diplomirani primenjeni umetnik Fakulteta primenjenih umetnosti. Bavi se animacijom, ilustracijom, grafičkim dizajnom, tipografijom, fotografijom, muzikom…

Sinopsis:
Film je inspirisan najviše ličnim shvatanjem slobode samog autora. „Sreda“ prikazuje dugo iščekivani dan u kome autor ima piknik u dvorištu kuće, čita dobru knjigu, sluša muziku i naručuje veliku picu samo za sebe… On ovo iskustvo deli sa prijateljicom Ninom. Reč je o sreći i ljubavi, potrebi da dopustimo da budemo ranjivi sa nekim i da neko bude ranjiv sa nama. Priča, gledanje filmova, ples, druženje dok ne padne mrak, to je za njega istinska sloboda.

Biografija:
Nikola Stojadinović, rođen 1998. godine u Novom Sadu. Pohađao je smer Dizajn enterijera u Školi za dizajn  „Bogdan Šuput“.  Trenutno je student  Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, smer Scenska arhitektura, tehnika i dizajn.

Sinopsis:
„Inspiriran završnim dijelom poeme „Urlik“ Allena Ginsberga (Footnote to Howl) – Footnote to Howl je osobno putovanje kroz književnost, ljepotu i ostale privilegije i manjkavosti srednjeklasnog studentskog života. Film slavi pobunu protiv sustava od strane onih koji imaju sve, zato što je moguće da netko drugi nema ništa. “

Biografija:
Sendi Bakotić  završila je studije Glume i medija pri Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci u klasi Radeta Šerbedžije i Lenke Udovički. Učestvuje kao izvođač  u profesionalnim (HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci, Kazalište Ulysses) i studentskim produkcijama. Diplomirala je komparativnu književnost i rusistiku na Filozofskom fakultetu u Zagrebu gde osniva Kazališnu sekciju Kluba studenata komparativne književnosti K. (sada Teatar K.). Od tada vodi dramske radionice za studente i decu, prošle godine je organizovala festival Mladi glumci gradu Rijeci, a paralelno se edukuje na području filma. Selektorka je novog eksperimentalnog programa Studentskog međunarodnog filmskog festivala (STIFF) u Rijeci, a Footnote to Howl je njen prvi film. Dosad je prikazan na desetak festivala u regiji, od kojih možemo izdvojiti Dane hrvatskog filma, Diversions International Short Film Festival u Svetom Ivanu Zelini i Festival novog filma i videa u Beogradu, Srbija.

Sinopsis:
„Postoji lavirint iz koga je teško izaći. U potrazi za izlazom, Alehandro se upoznaje sa armijom od devet vojnika. Prvi, tajna. Drugi, strah. Treći, san. Četvrti, fantazija. Peti, boja. Šesti, sreća. Sedmi, sloboda. Osmi, ljubav. Deveti, stvarnost. Šta se dešava kada Alehandro izađe iz lavirinta? Život.“

Biografija:
Stefan M. Mladenović ( Niš, Srbija; 17. jul 1991) završio je osnovne akademske i master studije na Fakultetu umetnosti u Prištini, dramski odsek. Diplomirao je 2014. Godine sa predstavom „Porodične priče“ po tekstu Biljane Srbljanović, a master studije 2015. Godine sa praizvedbom monodrame „Naivan.Super.“ norveškog pisca Erlenda Lua. Tečno govori španski i engleski jezik. Uradio je nekoliko predstava za decu, kao i nekoliko večernjih predstava od kojih je i „Treći svetski rat“ Narodnog pozorišta u Nišu. Idejni je tvorac mini veb serije „Diktafon jednog ubice“ na španskom jeziku. Sarađivao je i sa Zijahom A. Sokolovićem na projektu za decu ometenu u razvoju, gde je režirao kratki film „…jer postojim“. Stefanov najnoviji rad je nagrađivani kratkometražni igrani film na španskom jeziku Quiero decirte / „Želim da ti kažem“.

Sinopsis:
„Umetnik dobija tajanstvenu kutiju u kojoj se nalazi žuta žena. Ona ga začikava da je juri sve dok ne bude zarobljen u praznu kutiju.“

Biografija:
Tamara Bogovac, rođena 11.05.1994. u Rumi. Završila Srednju stručnu školu za dizajn, nakon nje završila osnovne studije na Fakultetu primenjenih umetnosti, odsek Animacija, u klasi profesora Rastka Ćirića. Trenutno je na master studijama. Pored interesovanja za animaciju, takođe se bavi ilustracijom. Učestvovala sa animiranim filmom (diplomskim radom) „Prazna kutija“ na FESA festivalu (u kojem je dobila posebnu pohvalu žirija u vidu SAE Instituta nagrade, 2017), na Balkanima festivalu (2017), Martovskom festivalu (2018) i SUPERTOON festivalu (2018).