POSETA 57. OKTOBARSKOM SALONU

Studenti treće i četvrte godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna su u petak, 12. oktobra 2018. godine, posetili 57. Oktobarski salon u Beogradu, koji se ove godine održava pod umetničkim sloganom „Čudo kakofonije“ i vođstvom kustoskog tima koji čine Danijel Kvaran (Danielle Kvaran) i Gunar B. Kvaran (Gunnar B. Kvaran).

Budući da je Oktobarski salon organizovan na više lokacija, studenti su u okviru posete obišli galeriju Srpske akademije nauka i umetnosti, Kulturni centar Beograda, galeriju Remont, galeriju U10, kao i Muzej grada Beograda, u kojem se nalazi najveći deo ovogodišnje postavke.

Tokom posete, studente su vodili stručni saradnici iz tima Oktobarskog salona, koji su im bliže predstavili dela postavljena na Salonu i sa njima razgovarali o trenutnom stanju u oblasti savremenih vizuelnih umetnosti.

Posetu je vodila dr Mia David, docent.

Fotografije: Nemanja Apić