BIOSKOP! BIOSKOP!

IV Sezona: BIOSKOP! BIOSKOP!
Savršeni stranci (Perfetti sconosciuti)
Režija: Paolo Đenoveze (Paolo Genovese)

četvrtak, 02. maj 2019. godine, 20:00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Italijanski film reditelja Paola Đenovezea u samom startu deluje kao naivna komedija koja je prožeta italjianskim humorom, simpatičnim likovima i njihovoj međusobnoj dinamici, ali posle laganog uvoda, priča ide u neočekivanom smeru. Naime, sedam dugogodišnjih prijatelja se tradicionalno sastaje na večeri. U toku razgovora povela se priča o modernim tehnologijama i mobilnim telefonima. Ne idemo nigde bez njih, oni su nam kao igračka iz detinjstva koju ne puštamo iz ruke i ne damo je nikome. Na predlog jednog od likova, pada dogovor da kad stigne nekome poruka da se ona pročita naglas, a ukoliko je poziv u pitanju da se razgovor pusti na spikerfon. Kad stigne prva poruka, klupko počinje da se odmotava.

Filmska projekcija će biti održana u četvrtak, 02. maj 2019, sa početkom u 20:00 časova u prostoru Scenske laboratorije Borislav Gvojić (Scenlab), koja se nalazi u prizemlju Fakulteta tehničkih nauka. Film traje 97 minuta.

Ulaz je besplatan!

Ilustracija: Aleksandra Vučković