SINTEZNI PROJEKAT U 15. NOĆI MUZEJA

Studenti 3. godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna su, u okviru završne faze Sinteznog projekta, u subotu, 19. maja 2018, u okviru 15. Noći muzeja u potkrovlju Galerije „Lazar Vozarević“ u Sremskoj Mitrovici prikazali šesnaest prostornih instalacija, koje su govorile o ličnim temama sa kojima su se suočavali tokom ukupnog rada na projektu. Izložbom Grad od peska studenti su publiku vodili kroz do tada neosvojeni prostor potkrovlja Galerije „Lazar Vozarević“, ali i osvojene, svoje lične prostore, inspirisane ambijentima i bogatstvom istorije Sremske Mitrovice.

Realizaciju izložbe pomogli su Gradska uprava za kulturu, sport i omladinu grada Sremske Mitrovice, galerija „Lazar Vozarević“ i arhitekta Ivan Filipović.

Studenti: Aleksandra Tatić, Ana Škrbić, Anja Tasovac, Dunja Lukić, Đurđina Samardžić, Emilija Savić, Jelena Borić, Marija Stevović, Matea Puškarić, Milena Novaković, Milica Cimeša, Miljana Manojlović, Nemanja Apić, Selena Bačkalić, Teodora Gašević, Zoran Simić.

Nastavni tim na predmetu Umetničke prakse scenskog dizajna – Tatjana Dadić Dinulović, Jelena Janev, Slađana Milićević, Aleksandra Pešterac, Milica Stojšić, Iva Ilić, Bojana Nikolić.

Fotografije: Iva Ilić