NOĆ MUZEJA U SREMSKOJ MITROVICI

subota, 19. maj 2018., 20.00-24.00h
potkrovlje Galerije Lazar Vozarević, Gradski park 4, Sremskа Mitrovicа

Studenti 3. godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna u okviru završne faze ovogodišnjeg Sinteznog projekta pripremaju grupnu izložbu – prostornu instalaciju, koja će biti prikazana u subotu, 19. maja 2018, sa početkom u 20.00 časova, u okviru 15. Noći muzeja u potkrovlju Galerije Lazar Vozarević u Sremskoj Mitrovici.

Izložbom Grad od peska studenti će predstaviti svoje jednogodišnje traganje za ambijentalnim scenskim prostorima Sremske Mitrovice, stvarnim i zamišljenim, a svako pojedinačno traganje, svaku ličnu priču će pretočiti u novu prostornu intervenciju. Studenti će tako publiku voditi kroz još neosvojeni prostor potkrovlja Galerije Lazar Vozarević, ali i osvojene, svoje lične prostore, inspirisane ambijentima i bogatstvom istorije Sremske Mitrovice.

Realizaciju izložbe pomogli su Gradska uprava za kulturu, sport i omladinu grada Sremske Mitrovice, galerija Lazar Vozarević i arhitekta Ivan Filipović.

Studenti: Aleksandra Tatić, Ana Škrbić, Anja Tasovac, Dunja Lukić, Đurđina Samardžić, Emilija Savić, Jelena Borić, Marija Stevović, Matea Puškarić, Milena Novaković, Milica Cimeša, Miljana Manojlović, Nemanja Apić, Selena Bačkalić, Teodora Gašević, Zoran Simić.

Nastavni tim na predmetu Umetničke prakse scenskog dizajna – Tatjana Dadić Dinulović, Jelena Janev, Slađana Milićević, Aleksandra Pešterac, Milica Stojšić, Iva Ilić, Bojana Nikolić.

Autor ilustracije: Milena Novaković