PRATEĆI PROGRAM STERIJINOG POZORJA

četvrtak, 24. maj  2018.
19.00 časova / Scenska laboratorija Borislav Gvojić, Fakultet tehničkih nauka, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

PREOBRAŽAJI – razgovor sa Metom Hočevar, arhitektom i scenografom (Slovenija)

U okviru programa Razgovori o scenskom dizajnu, sa Metom Hočevar, jednom od najznačajnijih pozorišnih stvaralaca sa prostora bivše Jugoslavije i autorkom kultne knjige Prostori igre, razgovaraće Radivoje Dinulović.

Organizator:

Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, Odsek za umetnost i dizajn

nedelja, 27. maj 2018.
12.00 časova / Kamerna scena SNP-a, Pozorišni trg 1, Novi Sad

OTVORENA ŠKOLA SCENSKOG DIZAJNA #4 – razgovor povodom objavljivanja knjige Scenski dizajn kao umetnost Tatjane Dadić Dinulović

Susret umetnika, stručnjaka i teoretičara iz oblasti arhitekture, pozorišta i vizuelnih umetnosti, koji će o pojmu scenskog dizajna govoriti iz sopstvenih specifičnih profesionalnih pozicija.

Učesnici razgovora:
Meta Hočevar (Slovenija), Ivana Knez (Hrvatska), Ana Martina Bakić (Hrvatska), Miloš Latinović i Tatjana Dadić Dinulović.

Razgovor vodi: Mia David.

Organizator:

Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, Odsek za umetnost i dizajn

27. maj – 3. juni 2018.

Otvaranje izložbe / nedelja, 27. maj 2018. god.
18.00 časova / Galerija Šok zadruge, Zmaj Jovina pasaž br. 22, Novi Sad

PROSTORNI MEHANIZMI – otvaranje izložbe scenografskih radova grupe DIAPROJEKTOR (Hrvatska)

Organizatori: Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, Odsek za umetnost i dizajn i Galerija Šok zadruge

utorak, 29. maj 2018.