SCENLAB_ARHIV – MAJ 2018.

Teatar 20 → 21

Video projekcija predstave:
TRAGEDIJA ENDOGONIDIJA, BR.#04. BRISEL I R.#07. RIM
u režiji Romea Kastelučija (Sosijetas Rafaelo Sancio, 2002-2004)

gost: Dušanka Belada, student režije (Akademija umetnosti Novi Sad)

četvrtak, 10. maj 2018, 19.00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Pozivamo vas na dve epizode iz ciklusa Tragedija Endogonidija koji je reditelj Romeo Kasteluči kreirao razmišljajući o budućnosti tragedije. Epizoda 4 Rim i epizoda 7 Brisel koje će biti prikazane u okviru serijala pod nazivom Teatar 20 → 21 su dobar primer pozorišta koje obeležava prelaz iz XX u XXI vek zbog specifičnog naboja nastalog iz vizuelnog i zvučnog jezika teatra trupe Sosijetas Rafaelo Sancio.

Program Teatar 20 → 21 je namenjen studentima svih oblasti scenske umetnosti, a cilj je da podstakne kritičko razmišljanje u oblasti scenskog stavaralaštva kroz razgovor o autorskom izrazu i konceptu predstave, kao i scenografiji, kostimografiji i upotrebi različitih sredstava i medija u scenskom dizajnu predstave. Gost i sagovornik na ovoj projekciji Dušanka Belada, student režije (Akademija umetnosti Novi Sad). Razgovor će voditi urednica programa Dragana Vilotić, uz učešće publike.

Ulaz na projekciju je besplatan.