STUDENTI TREĆE I ČETVRTE GODINE POSETILI NOVOSADSKI SAJAM

Uoči otvaranja međunarodnih manifestacija Sajam knjiga, Izložba „Art expo” i Sajam obrazovanja „Putokazi”u ponedeljak 5. marta studenti treće i četvrte godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna posetili su Novosadski sajam. Poseta jednoj od vodećih sajamskih kuća u regionu organizovana je kao deo terenske nastave predemeta Tehnika scene 4 i Produkcija projekata u scenskoj arhitekturi, tehnici i dizajnu. Cilj posete bio je da studenti upoznaju rad ove kuće, a posebno procese rada u tehničkoj službi, na primeru pripreme prostora za događaje. Domaćini – zaposleni u različitim sektorima predstavili su sve segmente poslovanja Novosadskog sajma. Tokom uvodnog dela posete studenti su dobili osnovne informacije o tipovima i površinama sajamskih prostora, kao i o manifestacijama koje se ovde organizuju. U drugom segmentu radne posete studenti su se upoznali sa radom tehničke službe. Kroz razgovor sa zaposlenima studenti su mogli da sagledaju mnoge tehničke zahteve, kao i probleme koje je neophodno rešiti prilikom izvođenja i opremanja prostora — od hale do pojedinačnih štandova. Poseta Novosadskom sajmu realizovana je u saradnji sa Marijetom Lazor, rukovodiocem Službe za razvoj.

Fotografije: Nemanja Apić