IZVEDENI RADOVI NA PREDMETU PERFORMANS

Studenti treće godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna izveli su radove nastale na predmetu Performans, nastale pod vođstvom dr Predraga Šiđanina. Tema performansa bila je slobodna, a studenti su radili na osnovu iskustva i znanja stečenih na predavanjima, radionici organizovanoj u sklopu predmeta, i ličnog životnog iskustva. Cilj rada bio je da se ideja maksimalno jasno, estetski čisto, i izvodjački profesionalno predstavi.

Izvedeni su performansi (Ne) hvala plastičaru! studentkinje Ane Škrbić, Naricanje (za sve nas) Anje Tasovac, Oslobađanje Marije Stevović, Obuci me opet Milice Cimeše i Intenzitet vatre čoveka – koji i danas tapše smak sveta po ramenu Milene Novaković.

Predmetni nastavnik: prof. dr Predrag Šiđanin