IZLOŽBA „URBANI FRAGMENT“ U GALERIJI  „ĐURA KOJIĆ“

IZLOŽBA „URBANI FRAGMENT“ U GALERIJI „ĐURA KOJIĆ“

Studentski radovi nastali na predmetu Maketarstvo u scenskom dizajnu predstavljeni su u sklopu izložbe „Urbani fragment“, koja je trenutno postavljena u galeriji  „Đura Kojić“ na IV spratu Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu. Izložba „Urbani fragment“ predstavlja lični odgovor na postojeći prostor iz svakodnevnog okruženja, koji nas ne ostavlja ravnodušnim. Takav prostor stvara snažan utisak u nama, i podstiče na razmišljanje, ostavlja trag zbog kojeg ne možemo da ga zaboravimo ili okrenemo glavu kada pored njega prolazimo.

Studenti druge godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna su, koristeći razne maketarske tehnike, imali zadatak da na sebi svojstven način, ali opet vrlo realistično, prenesu svoj utisak o prostoru koji su odabrali. Prostor koji se dobija na taj način može imati pojačane boje u odnosu na stvarnost, ili može biti lišen suvišnih detalja, koji odvlače pažnju od suštine. Sa druge strane, studenti su imali zadatak da dubinu prostora iz realnog okruženja predstave kroz plitki reljef, ali istovremeno očuvaju prostorne odnose.

predmetni nastavnik: prof. dr Bojan Tepavčević

asistent: Dejan Mitov