SCENLAB_ARHIV – MART 2018. /1

Video projekcija predstave:
DOŠAO SAM DO KUĆE ALI NISAM UŠAO
u režiji Hajnera Gebelsa (
Hilijard ansambl i Teatar Vidi Lozana E.T.E,2008)

gost: Draško Adžić, kompozitor (Beograd)

četvrtak, 8. mart 2018, 19.00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Pozivamo vas na predstavu „Došao sam do kuće ali nisam ušao”, treću video projekciju iz serijala pod nazivom Teatar 20 → 21, u sklopu kojeg će biti prikazane predstave autora koji su obeležili prelaz iz XX u XXI vek. Predstava ili kako je autor muzike, koncepta i režije, Hajner Gebels naziva – uprizoreni koncert u tri slike – zasnovan je na tekstovima „Izlet u planinu” Franca Kafke, „Ljubavna pesma Alfreda Prufroka” T. S. Eliota, Ludilo dana” Morisa Blanšoa i „Vurstvard, Ho“ Samjuela Beketa.

Program „Teatar 20 → 21” je namenjen studentima svih oblasti scenske umetnosti, a cilj je da podstakne kritičko razmišljanje u oblasti scenskog stavaralaštva kroz razgovor o autorskom izrazu i konceptu predstave, kao i scenografiji, kostimografiji i upotrebi različitih sredstava i medija u scenskom dizajnu predstave. Gost i sagovornik na ovoj projekciji je Draško Adžić, kompozitor iz Beograda. Razgovor će voditi urednica programa Dragana Vilotić uz učešće publike. Ulaz na projekciju je besplatan.

Zahvaljujemo se BITEF teatru na ustupljenom arhivskom materijalu.