PRIPREME ZA POLAGANJE PRIJEMNOG ISPITA ZA ŠKOLSKU 2018/2019. GODINU

Kurs pripremne nastave za polaganje prijemnog ispita za upis na studijski program osnovnih akademskih studija Scenska arhitektura, tehnika i dizajn biće organizovan u periodu februar-maj 2018. godine na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Prvi čas pripremne nastave biće održan 24. februara u učionici ah4a, nastavni blok. Tokom juna 2018. godine biće organizovan intenzivni kurs pripremne nastave.

Pripremna nastava sastoji se iz dva dela: Tematska predavanja i Percepcija i prezentacija prostora. Kroz deo koji se odnosi na predavanja, budući studenti upoznaće se sa različitim temama iz oblasti arhitekture, pozorišta i vizuelnih umetnosti, kao i scenske tehnike i tehnologije.  Kroz istraživanje raznovrsnih načina na koje je moguće doživeti prostor, modelovanje u različitim materijalima, kao i crtež i upoznavanje sa osnovnim crtačkim  tehnikama, kandidati će se pripremati u delu Percepcija i prezentacija prostora.

Plan rada_pripreme za upis na osnovne studije SATiD_2018

Cena pripremne nastave za studijski program Scenska arhitektura, tehnika i dizajn iznosi:

1 dolazak – 1.500,00 din
4 dolaska – 4.000,00 din
12 dolazaka – 15.000,00 din
Prvi, probni čas – dolazak je besplatan.
Jedan dolazak znači prisustvo na Tematskim predavanjima i Percepciji i prezentaciji prostora.

Uplata troškova pripremne nastave može se izvršiti u svakoj pošti, banci, Upravi za javna plaćanja ili preko firmi i preduzeća čiji su stipendisti, na račun:
Žiro račun: 840-1710666-12
Broj modela: 97
Poziv na broj: 3603400000
Svrha plaćanja: pripremni časovi – Scenska arhitektura, tehnika i dizajn
Primalac: FTN, Trg Dositeja Obradovića 6, 21000 Novi Sad

Pribor koji kandidati treba da ponesu sa sobom na časove pripremne nastave:
-za predavanja: sveska i olovka
-za izradu prostornog prikaza: makaze, skalpel, OHO lepak, gumicu, olovku i trouglove, a po želji i šestar. Ostali materijal od kojeg se pravi maketa kandidati će dobiti na svakom času posebno;

Mesto održavanja pripremne nastave:

ah4a / 4.sprat / nastavni blok / Departman za arhitekturu i urbanizam / Tematskim predavanjima
Crtaonica / 5.sprat / nastavni blok / Departman za arhitekturu i urbanizam / Percepciji i prezentaciji prostora
(http://ftn.uns.ac.rs/69784667/objekti), Fakultet tehničkih nauka.

Kandidati se obaveštavaju da je svrha pripremne nastave da im pomogne u proširivanju znanja i umeća, kako bi sa što više uspeha položili prijemni ispit na studijskom programu Scenska arhitektura, tehnika i dizajn i pripremili se za te studije. U tom smislu, ovaj pripremni kurs nije ni u kakvoj vezi sa konačnim uspehom i ocenjivanjem na prijemnom ispitu. POHAĐANJE PRIPREMNE NASTAVE NI U KOM SLUČAJU NE ZNAČI DIREKTNO OBEZBEĐIVANJE PRIJEMA NA STUDIJSKI PROGRAM, već taj uspeh zavisi od stvarnih rezultata i sposobnosti kandidata u datom momentu, i na datom ispitu. Mole se kandidati da ovo obaveštenje ozbiljno uvaže.

Više informacija:
tel: +381 21 485 2471