SCENLAB_RAZGOVORI – MART 2018.

U okviru šeste sezone Razgovora o scenskom dizajnu, pod nazivom „Preobražaji“, u četvrtak, 15. marta 2018. godine, u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“, održan je razgovor sa Marinom Radulj, arhitektom i scenskim dizajnerom. Razgovor su vodili Radivoje Dinulović i Slađana Milićević, a gošća iz Banjaluke govorila je o odnosu između arhitekture i scenskog dizajna, kroz primere iz sopstvene prakse.

Marina Radulj (Banjaluka, 1978, BiH)

Voli priče, voli prostor.

Nastavnik je na AGGF-u Univerziteta u Banjaluci, BiH, na predmetima arhitektonskog projektovanja. Gaji dominantnu strast prema javnim prostorima i kućama.  Promišljanje o prostoru uči kroz interdisciplinarno istraživanje prostornog narativa – konstruisanog, dizajniranog ili izmišljenog. Profesionalno iskustvo, orijentisano prema arhitektonskom i urbanističkom projektovanju, stekla je najviše kroz učešće na javnim konkursima. Istaknutiji i nagrađivani su: Spomen kompleks u Banjaluci (BiH), Memorijalni centar Gradina (BiH), rekonstrukcija Sokakak Ćopić u Hašanima (BiH). U vremenu krize građenja gradi arhitekturu kroz umjetničke i istraživačke projekte: BASNA/BOSNA, BODY NEVER LIES i PLAYTIME, te objavljujući u časopisima i na konferencijama, i radeći izložbe. Zvanje Doktora umjetnosti – scenski dizajn stekla je na Univerzitetu umjetnosti u Beogradu 2012. godine sa istraživačkim projektom BA(O)SNA koji se bavi iskustvom u prostoru i artikulacijom narativa izgubljenih identiteta javnih prostora Bosne.

Fotografije: Jelena Ivančević i Siniša Jovanović