Završetak kalendarske godine  i  Otvaranje izložbe studentskih radova  SCENOGRAFSKA REŠENJA ZA OPERU „AIDA“

Završetak kalendarske godine i Otvaranje izložbe studentskih radova SCENOGRAFSKA REŠENJA ZA OPERU „AIDA“

U petak, 29. decembra 2017, u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“ otvorena je izložba Scenografska rešenja za operu „Aida“, koja je nastala u okviru master-klas kursa na predmetu Scenski dizajn, na Master akademskim umetničkim studijama Scenska arhitektura i dizajn.

Izložbu čine radovi studenata čiji je zadatak bio da osmisle idejno rešenje scenografije za operu „Aida Đuzepea Verdija, po libretu Antonija Gislanconija. Studenti su u potpunosti imali slobodu  izbora scensko-gledališnog prostora u kome će izvesti zadato muzičko-scensko delo.

Studenti autori radova i postavke su: Andreja Rondović, Una Jankov, Iva Ilić, Jelena Stojkečić, Bojana Nikolić, Jelena Milojković, Miroslav Živanov, Dušan Vukmirović, Tanja Žarić, Maja Vujović i Aleksandra Rakić.

Master klas su vodili mr Darko Nedeljković, vanredni profesor i Dragana Vilotić, asistent.

Trajanje izložbe: 29. decembar 2017. – 8. januar 2018. godine.

fotografije: Jelena Ivančević i Luna Šalamon