STUDENTI U POSETI DESIRÉ CENTRAL STATION FESTIVALU U SUBOTICI

Studenti druge godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna su u sklopu nastave na predmetima Arhitektura scene 1 i Tehnika scene 1 obišli gradilište Narodnog pozorišta u Subotici, ali i dobili priliku da pogledaju više predstava prikazanih u okviru devetog izdanja međunarodnog festivala savremenog pozorišta Desiré Central Station, koji je pod motom Anatomia od 25. novembra do 3. decembra održan u Subotici. Naši studenti su, osim predstavama „Ljubav i ekonomija“, u izvođenju dokumentarnog pozorišta Montažstroj iz Zagreba, „Moja fabrika“ u režiji Selme Spahić i izvođenju Bosanskog narodnog pozorišta iz Zenice, Penzum Jozefa Nađa i Žoela Leandra, monodrame Lampedusa beach autorke Senke Bulić iz Zagreba, i predstave Second Exile Nacionalnog pozorišta u Manhajmu, u režiji Olivera Frljića, prisustvovali i predavanju reditelja Zlatka Pakovića.

Pored festivalskog programa, naši studenti posetili su i gradilište Narodnog pozorišta u Subotici, gde su se u okviru terenske nastave bavili arhitekturom, ali i scenskom tehnikom i tehnologijom koja će biti ugrađena u ovaj objekat.

Fotografije: Nevena Kopanja