SCENLAB_RAZGOVORI - DECEMBAR 2017.

SCENLAB_RAZGOVORI – DECEMBAR 2017.

SCENlab_razgovori

Sezona 6
PREOBRAŽAJI: prošireno polje arhitekture

Zoran Dmitrović, arhitekta
(Kolektiv arhitekata, Beograd)

U okviru otvaranja šeste sezone Razgovora o scenskom dizajnu, pod nazivom „Preobražaji“, u četvrtak, 28. decembra 2017. godine, u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“, održan je razgovor sa Zoranom Dmitrovićem, arhitektom i idejnim tvorcem grupe Kolektiv arhitekata  i projekta Radio aparat. Razgovor su vodili Radivoje Dinulović i Slađana Milićević, a Zoran Dmitrović govorio je o svom iskustvu delovanja u proširenom polju arhitekture.

Zoran Dmitrović (Beograd, 1974) je arhitekta. Osnovne i master studije završio je na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, a doktorske studije je upisao na  Politehničkom univerzitetu Katalonija u Barseloni (Universitat Politècnica de Catalunya, Barcelona). Aktivno se bavi projektantskom praksom i učestvuje na arhitektonskim konkursima na kojima je osvojio veliki broj nagrada. Među prvim nagradama koje je sovojio su i Arco de teatro Barcelona, Trgovi Beograda, Subotica blok, Hemofarm, Madrid paviljon, Risan, Pijaca Bajloni, Kod Pinka, blok i hotel Đure Jakšića. Suosnivač je nezavisnog udruženja i galerije „Kolektiv arhitekata” u Beogradu (2015), čije je delovanje posvećeno podsticanju razvoja savremenih arhitektonskih praksi kroz organizovanje različitih programa (izložbe, predavanja), kao i saradnji sa internacionalnim organizacijama sličnog karaktera i ciljeva. Jedan je od osnivača internet radio stanice „RadioAparat” (2016), koja je za kratko vreme osvojila veliki broj slušalaca jer okuplja profesionalce iz oblasti radio produkcije koji i dalje veruju u autorski pristup radijskim emisijama i eklektičnom formatiranju muzičkog programa.

Urednici programa „Preobražaji“ i voditelji razgovora su Radivoje Dinulović i Slađana Milićević.

Fotografije: Luna Šalamon, Stanislava Vučetić i Siniša Jovanović

Snimatelj: Slavko Pavlović