SCENLAB_ARHIV - DECEMBAR 2017.

SCENLAB_ARHIV – DECEMBAR 2017.

Teatar 20 → 21

Video projekcija predstave:
PISMO ZA KRALJICU VIKTORIJU
u režiji Roberta Vilsona (Škola Bird Hofman, Njujork, 1975)

gost: Margareta Taboroši, reditelj, koreograf i stručni saradnik Akademije umetnosti Novi Sad

četvrtak, 14. decembar 2017, 19.00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad
Pozivamo vas na operu „Pismo za kraljicu Viktoriju“ Roberta Vilsona, drugu video projekciju iz serijala pod nazivom „Teatar 20 → 21“ u sklopu kojeg će biti prikazane predstave autora koji su obeležili prelaz iz XX u XXI vek. Predstava koja pripada avangardnoj, stream-of-consciousness pozorišnoj formi delo je autorskog tima: Robert Vilson (Robert Wilson) režija, Alan Lojd (Alan Lloyd) muzika i stihovi, Piter Harvi (Peter Harvey) scenografija i kostimografija, Beverli Emons (Beverly Emmons) dizajn svetla.

Program „Teatar 20 → 21“ je namenjen studentima svih oblasti scenske umetnosti, a cilj je da podstakne kritičko razmišljanje u oblasti scenskog stavaralaštva kroz razgovor o autorskom izrazu i konceptu predstave, kao i scenografiji, kostimografiji i upotrebi različitih sredstava i medija u scenskom dizajnu predstave. Gost i sagovornik na ovoj projekciji je Margareta Taboroši, reditelj, koreograf i stručni saradnik Akademije umetnosti Novi Sad.

Razgovor će voditi urednice programa Dragana Vilotić i Darinka Mihajlović, uz učešće publike.

Ulaz na projekciju je besplatan.

Zahvaljujemo se BITEF teatru na ustupljenom arhivskom materijalu.

fotografija: Sara Agić, 2017