SCENLAB BIOSKOP – DECEMBAR 2017.

III Sezona: Bioskop ponovo radi!
KO SE BOJI VIRDŽINIJE VULF? (WHO’S AFRAID OF VIRGINIA WOOLF?)
Režija: Majk Nikols (Mike Nichols)

četvrtak, 07. decembar 2017, 21.00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Scenlab bioskop ovaj put predstavlja psihološku dramu „Ko se boji Virdžinije Vulf?“, u ekranizaciji Majka Nikolsa (Mike Nichols) – dramu koja kroz jedno večernje druženje prikazuje bračni par koji otkriva mane svog zajedništva, pred drugim bračnim parom, koji se tu našao kao publika. Ona ulazi direktno u sve ono što predstavljaju profesor istorije Džordž, kojeg tumači Ričard Barton (Richard Burton) i njegova žena Marta, u izvođenju Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), ćerka dekana fakulteta.

Filmska projekcija će biti održana u četvrtak, 07. decembra 2017, sa početkom u 21:00 čas u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“ (Scenlab), koja se nalazi u prizemlju Fakulteta tehničkih nauka. Film traje 132 minuta.

Ulaz je besplatan!

ilustracija: Milena Grošin