SCENLAB_BIOSKOP

III Sezona: Bioskop ponovo radi!
TRAMVAJ ZVANI ŽELJA (A STREETCAR NAMED DESIRE)
Režija: Elija Kazan (Elia Kazan)

četvrtak, 30. novembar 2017, 21.00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Scenlab bioskop predstavlja Oskarom nagrađivanu adaptaciju istoimene pozorišne drame Tenesi Vilijamsa iz 1951. godine, film „Tramvaj zvani želja“ (A Streetcar Named Desire). Junakinja Blanš, pokušavajući da pobegne od svoje prošlosti, odlazi u posetu sestri Steli Kovalski. Ubrzo će se naći u sukobu sa Stelinim mužem, Stenlijem Kovalskim, vulgarnim i prljavim pripadnikom nove industrijsko-imigrantske generacije. Stenli, koji je u svojoj srži zapravo senzualan, na nasilan način će suočiti Blanš sa njenim problemima iz prošlosti, što će rezultirati njenim nervnim slomom.

Filmska projekcija će biti održana u četvrtak, 30. novembra 2017. godine, sa početkom u 21:00 čas u prostoru Scenske laboratorije „Borislav Gvojić“ (Scenlab), koja se nalazi u prizemlju Fakulteta tehničkih nauka. Film traje 125 minuta.

Ulaz je besplatan!

Ilustracija: Milena Grošin