NAŠ STUDENT NA RADIONICI ZVUKA U SARAJEVU

Student druge godine osnovnih akademskih studija Scenske arhitekture tehnike i dizajna Ivanino DaVillano Đukić i student četvrte godine Grafičkog inžinjerstva i dizajna Lazar Rajković sa Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu učestvovali su na radionici zvuka pod nazivom „Kako zvuči sloboda?“, koja je realizovana u okviru Zumiraj prava festivala za mlade, kao deo 12. Pravo Ljudski Film Festivala, održanog od 8. do 13. novembra u Sarajevu.  Učesnici radionice zvuka istraživali su i propitivali mnogoznačje slobode, sa posebnim fokusom na slobodu kretanja u fizičkom smislu, slobodu mišljenja, te različite druge oblike egzistencijalne ili političke slobode. Kroz proces istraživanja učesnici radionice snimili su zvučne zapise na terenu, iz kojih su kolaborativno nastali završni radovi zvuka, te je na zatvaranju Zumiraj prava festivala za mlade izveden i zajednički performans. Radionica zvuka obuhvatila je uvod u tehnike snimanja, korišćenje različitih vrsta mikrofona, kao i uvod u etičke i estetske pristupe snimanju na javnim mestima.

Audio zapis rada naših studenata nastao je u osnovnoj školi gde su učesnici zabeležili momenat slobode kretanja dece na odmoru kao odgovor na pitanje „Kako zvuči sloboda?“

Učesnici radionice: Jovana Radaković, Boro Dukić, Amela Frljučkić, Ivanino DaVillano Đukić, Ema Kadrić, Anel Omić, Benjamin Rifatbegović, Malik Pašić, Lazar Rajković, Rabija Nurkanović i Eldar Bektić

Radionicu zvuka vodio je muzičar i kompozitor elektroakustične muzike iz Njemačke – Markus Bojter (Marcus Beuter)

Fotografije : Tamara De la Fuente (Tamara De la Fuente)