SCENLAB_ARHIV

Teatar 20 → 21

Video projekcija predstave:
RIČARD III + II
u režiji Tomaža Pandura (SNG Drama Ljubljana, 2014)

gost: Srđan Radaković, profesor i reditelj (AU Novi Sad)

četvrtak, 16. novembar 2017, 19.00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Pozivamo vas na prvu video projekciju iz serijala pod nazivom „Teatar 20 → 21“ u sklopu kojeg će biti prikazane predstave autora koji su obeležili prelaz iz XX u XXI vek. Predstavu „Ričard III + II” režirao jeTomaž Pandur, prema dramskom tekstu dramaturškinje Livije Pandur napisanom po motivima Šekspirove dve drame. Autorski tim čine i scenograf Sven Jonke (Numen), kostimograf Alan Hranitelj, autor videa Dorijan Kolundžija, dizajner svetla Andrej Hajdinjak, koreograf Anže Škrube i članovi elektronskog muzičkog dua Silence.

Program „Teatar 20 → 21“ je namenjen studentima svih oblasti scenske umetnosti, a cilj je da podstakne kritičko razmišljanje u oblasti scenskog stavaralaštva kroz razgovor o autorskom izrazu i konceptu predstave, kao i scenografiji, kostimografiji i upotrebi različitih sredstava i medija u scenskom dizajnu predstave. Gost i sagovornik na ovoj projekciji je Srđan Radaković, reditelj i profesor Akademije umetnosti Novi Sad. Razgovor će voditi urednice programa Dragana Vilotić, Darinka Mihajlović i Lana Pavkov, uz učešće publike. Ulaz na projekciju je besplatan.

fotografija: Luna Šalamon, 2016.