UPIS NA MASTER STUDIJE SCENSKE ARHITEKTURE I DIZAJNA

Master umetničke studije scenske arhitekture i dizajna, pod rukovodstvom Radivoja Dinulovića, arhitekte, tokom 2018/2019. godine organizovane su kroz formate predavanja, razgovora, radionica, praktičnih vežbi i realizacije umetničkog projekta.

Prvi semestar posvećen je zajedničkom radu studenata na koncipiranju, realizaciji i izvođenju umetničkog dela scenskog dizajna, predvođen nastavničko-asistentskim timom koji čine: Tatjana Dadić Dinulović (teoretičar scenskog dizajna), Deneš Debrei (koreograf), Andrija Pavlović (muzički umetnik), Vladimir Ilić (arhitekta) i Daniela Dimitrovska (arhitekta i scenograf). Umetnički rad će biti izveden u ambijentu, 20. decembra 2018.

Drugi semestar posvećen je razvoju i realizaciji samostalnih umetničkih master projekata iz oblasti scenske arhitekture i dizajna.

U oba semestra, kroz niz izbornih predmeta, sa studentima će sarađivati Darko Nedeljković (arhitekta i scenograf), Meta Hočevar (scenograf, Ljubljana), Mia David (arhitekta, kustos i dizajner), Tomi Janežič (pozorišni reditelj, Ljubljana), Goran Stefanovski (dramski pisac, Skoplje/London), Mirko Stojković (dramaturg), Radoslav Milenković (glumac i reditelj), Zoran Dmitrović (arhitekta), Romana Bošković Živanović (arhitekta), Slađana Milićević (arhitekta), Dobrivoje Milijanović (dizajner zvuka), Bojan Tepavčević (arhitekta), Saša Tkačenko (vizuelni umetnik), Ljubica Ristovski (menadžer u kulturi), Radomir Kojić (arhitekta), Jelena Janev (skulptor), Tatjana Babić (arhitekta), kao i drugi nastavnici i saradnici.

Biografije nastavnika možete da pronađete ovde.

Radionice (posebni formati)

Radionica čitanja teksta, Novi Sad
Vođa radionice: Goran Stefanovski

Radionica pokreta, Kelebija
Vođa radionice: Deneš Debrei

Radionica prostora 1, Novi Sad/Beograd
Vođa radionice: Zoran Dmitrović

Radionica kreativnog procesa, Krušče, Slovenija
Vođa radionice: Tomi Janežič

Radionica prostora 2, Novi Sad
Vođa radionice: Meta Hočevar

Radionica pripreme prijave teme master umetničkog projekta, Novi Sad
Vođa radionice: Slađana Milićević

Svi predmeti i radionice organizovani su kao podrška koncipiranju, realizaciji i izvođenju/izlaganju zajedničkog umetničkog rada (u I semestru) i individualnih master projekata (u II semestru).

INFORMACIJE O STUDIJSKOM PROGRAMU

RASPIS KONKURSA ZA UPIS 2018/19.

SINTEZNI PROJEKAT MAS GENERACIJA 2015/16.

SINTEZNI PROJEKAT MAS GENERACIJA 2016/17.

Fotografija: Luna Šalamon, Noć muzeja Subotica 2017.