UPIS NA MASTER STUDIJE SCENSKE ARHITEKTURE I DIZAJNA

Master umetničke studije scenske arhitekture i dizajna, pod rukovodstvom Radivoja Dinulovića, arhitekte, biće u 2017/2018. godini organizovane kroz seriju različitih formata: predavanja, radionica, praktičnih vežbi i projekata.

Prvi semestar biće posvećen zajedničkom radu na koncipiranju, realizaciji i izvođenju scenskog i galerijskog dela, inspirisanog operom Aida kompozitora Đuzepea Verdija. Nastavni program će voditi Darko Nedeljković, arhitekta i scenograf, Radoslav Milenković, glumac i reditelj, i Tatjana Dadić Dinulović, teoretičar scenskog dizajna.

U drugom semestru, studenti će raditi na razvoju i realizaciji samostalnih umetničkih master projekata iz oblasti scenske arhitekture i dizajna. Nastavni program, u formatu radionica, vodiće Tomi Janežič, pozorišni reditelj (AGRFT, Ljubljana), Deneš Debrei, glumac i koreograf (Akademija umetnosti) i Mia David, arhitekta, kustos i dizajner.

U oba semestra, kroz niz izbornih predmeta, studenti će sarađivati i sa Mirkom Stojkovićem, dramaturgom (FDU), Romanom Bošković Živanović, arhitektom, Slobodanom Dankom Selinkićem, arhitektom, Majklom Remzorom, dizajnerom svetla (Univerzitet Stenford), Dobrivojem Milijanovićem, dizajnerom zvuka (FDU), Bojanom Tepavčevićem, arhitektom, Igorom Marašem, arhitektom, Sašom Tkačenkom, vizuelnim umetnikom, Ljubicom Ristovski, menadžerom u kulturi, Borisom Miljkovićem, kreativnim direktorom (RTS), Radomirom Kojićem, arhitektom, Jelenom Janev, skulptorom, kao i drugim nastavnicima i saradnicima.

INFORMACIJE O STUDIJSKOM PROGRAMU

RASPIS KONKURSA ZA UPIS 2017/18.

SINTEZNI PROJEKAT MAS GENERACIJA 2015/16.

SINTEZNI PROJEKAT MAS GENERACIJA 2016/17.

Fotografija: Luna Šalamon, Noć muzeja Subotica 2017.