RADIONICA POZORIŠTA SENKI NA MEĐUNARODNOM FESTIVALU NAUKE I OBRAZOVANJA

U subotu 13. maja i nedelju 14. maja 2017. godine u Centralnoj zgradi Univerziteta u Novom Sadu održana je radionica pozorišta senki sa kojom se Centar Scen predstavio na Međunarodnom festivalu nauke i obrazovanja. Učesnici radionice istraživali su mogućnosti vizuelnog izražavanja kroz pozorište senki, koristeći grafoskop kao izvor svetla, dvodimenzionalne lutkice napravljene od različitih materijala, crtež na foliji i sopstveno telo za pričanje priče.

Radionica je posebno osmišljena za najmlađe učesnike jer omogućava vizuelizaciju svih njihovih kreativnih ideja – u svetu pozorišta senki sve je moguće. Takođe, akcenat je postavljen i na tehniku. Učesnici su vežbali koordinaciju, animaciju lutaka, sinhronizaciju pokreta tela i crteža/lutkica sa grafoskopa, otkrivajući tako tajne zanata.

Vođa radionice: Dragana Pilipović
Volonteri studenti: Jelena Milojković, Miljana Manojlović, Aleksandra Tatić, Milena Grošin, Ivanino DaVillano Đukić i Vanja Skenderović.

Fotografije: Dragana Pilipović