Nikola Delibašić / Middle Eight

Nikola Delibašić / Middle Eight je producent i DJ rođen u Podgorici. On stvara muziku po osećaju i emocijama pa tim i nema određen pravac. Još od malih nogu biva zainteresovan za muziku uz njegovog oca koji je bio u istom svetu. Takđje se bavio pravljenjem zvučnika i audio sistema koja čini prekretnicu za buđenje njegove želje za izučavanjem akustike, pa tako upisuje SAE institute u Beogradu na kojem je završava kurs muzičke produkcije.

U Beogradu je, pored fakulteta, većinu vremena provodio u studijima koji su se uglavnom bavili ghost produkcijom. Ostvareni kontakti u tom  domenu su mu pri povratku dali inspiraciju za stvaranje svog studija. Samim tim što je uvek bio okružen tape recorderima i vinyl-ima, ostaje prepoznatljiv po organskom i analognom zvuku. Pogled na ljude kroz muziku i samo interesovanje prema psihologiji ga je pobudilo da se bavi DJ-ingom. Okrenut ka akustici i samom zvučnom ambijentu često se bavi snimanjem prostora iliti creative field recording-om.