Jovana Karaulić, producentkinja

Predavanje „Savremeni izazovi državnog scenskog spektakla“

Društvo se okreće spektaklu gotovo uvek kada želi da potvrdi svoje postojanje, ili izvrši neki čin od presudne važnosti. Razni primeri govore u prilog tome da je ova vrsta događaja zastupljena kroz čitavu istoriju, uvek imajući istu misiju postojanja. Na primeru studije slučaja Ceremonije otvaranja Univerzijade 2009. godine analiziraćemo značenje državnog scenskog spektakla u savremenom diskursu, upotrebom multiperspetivističkog pristupa.

Jovana Karaulić – diplomirani menadžer – producent u pozorištu i kulturi, student treće godine naučnih  doktorskih studija Menadžmenta u kulturi i medijima na Fakultetu dramskih umetnosti, Univezitet umetnosti u Beogradu. Praktično iskustvo ostvarivala je na poziciji (izvršnog) producenta u okviru najvećih državnih događaja u zemlji među kojima su: 70. godina Oslobođenja Beograda, Skupština grada Beograda, 2014. godine; nastup RS na svetskoj izložbi EXPO u Šangaju, NGIO tim, 2010. godine; Ceremonija otvaranja Univerzijade u Beogradu, 2009. godine; Centralna ceremonija „Dani Evropske baštine – sastanak Saveta Evrope”, Skupština grada Beograda, 2008. godine; Ceremonija otvaranja Evropskog prvenstva u košarci u Beogradu, 2005. godine itd. Objavljivala članke u u relevantnim  naučnim časopisima i  zbornicima u izdanju konferencija na kojima je učestvovala. Koautor izložbe u Muzeju istorije Jugoslavije 2016 – „Ko je Soko – taj je Jugosloven“. Dobitnik Nagrade grada Beograda za realizaciju Ceremonije otvaranja Univerzijade 2008. godine, član NGIO tima.