SCENLAB VRTIĆ – APRIL 2017.

USKRŠNJA JAJA
nedelja, 09. april 2017, 11.00-14.00h
NIVO SOBE
nedelja, 30. april 2017, 11.00-14.00h

Scenska laboratorija „Borislav Gvojić”
Fakultet tehničkih nauka
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad (prizemlje)

Na prvoj aprilskoj radionici deca će, povodom Uskrsa, ukrašavati drvena jaja. Akcenat radionice će biti na aplikaciji elemenata na jaja kako bi se dobili određeni likovi (ljudska lica, životinje, insekti…) ili strukture (kućice, avion, kola).

Druga radionica je nastavak rada sa nivoima osvajanja prostora. Tema druge aprilske radionice je izrada sobe u razmeri 1:1. Nameštaj je na prethodnoj radionici u martu napravljen, a sada će biti potrebno izraditi pod, plafon, prozore, vrata…
Cilj radionica je da se, uz negovanje kreativnosti i mašte, podstakne i razvoj motoričkih sposobnosti kod dece. Najbolja jaja i izgrađena soba će biti prikazani na izložbi na kraju ciklusa radionica Scenlab vrtić.

Roditelji mogu prijaviti decu putem imejla scenlabvrtic@gmail.com, najkasnije 3 dana pre radionice. Prijava putem imejla je obavezna.

Radionice su besplatne.

Radionice vodi Dragana Pilipović

Tim studenata volontera čine Lara Bunčić, Jelena Milojković, Dunja Lukić, Emilija Savić, Milena Grošin, Aleksandra Polić, Ana Škrbić, Đurđina Samarđžić, Sara Jelovac, Luna Šalamon, Maja Ivanović, Žarko Ilić, Kristina Kovačević, Milica Mirković, Miljana Manojlović, Bojana Nikolić i Tamara Brkljač.

Fotografija: Dragana Pilipović