SCENLAB RAZGOVORI / SEZONA 5: ŠTA RADIM I ŠTA MI SE DOGAĐA, Maja Vidaković Lalić, arhitekta i kreativni direktor

Sezona 5:
ŠTA RADIM I ŠTA MI SE DOGAĐA
Maja Lalić, arhitekta i kreativni direktor

četvrtak, 27. april 2017, 20.00h
Scenska laboratorija „Borislav Gvojić“
Fakultet tehničkih nauka (prizemlje)
Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad

Pozivamo vas na nastavak pete sezone razgovora o scenskom dizajnu, u kojoj predstavljamo autore i stručnjake različitih profesija čije delovanje posmatramo u susretu arhitekture, pozorišta i vizuelnih umetnosti. Ko su, šta rade i čime se bave ličnosti čije filmove i predstave gledamo, čije knjige čitamo ili o kojima slušamo u medijima, a koje stvaraju i realizuju stvarne i izmišljene prostore u kojima živimo – društvene, političke, ekonomske i medijske.

Maja Lalić (Smederevo, 1972) je arhitekta i kreativni direktor. Diplomirala arhitekturu na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, a magistrirala arhitekturu i urbani dizajn na Kolumbija Univerzitetu u SAD. Od 1999. do 2002. živela je i radila u Njujorku, potpisujući projekte za klijente iz modne industrije kao što su Earl Jean, Water Works, Donna Karan i Escada. Takođe, sarađivala je sa Kolumbija Univerzitetom na projektima urbane revitalizacije u napuštenim četvrtima u Njujorku, Briselu i Pragu. Po povratku u Beograd sa prijateljima je osnovala udruženje građana Mikser, kulturnu platformu zaslužnu za organizaciju izložbi i događaja u domenu arhitekture, dizajna i komunikacija. Osnivač je kreativnog studija reMiks, u okviru kojeg je realizovala brojne projekte enterijera za Supermarket, Mikser House, novi koncept poslovnica Telekom Srbija, Beo Lab kliničku laboratoriju, Telenor  poslovnicu u Knez Mihajlovoj ulici, i mnoge druge, ali i scenografije za predstave Pasija po telu i Bli. Inicijator je međunarodne platforme za  talente iz oblasti industrijskog dizajna Ghost project, autor i ko-organizator regionalne inicijative Young Balkan Designers, jedan od osnivača regionalne mreže Balkan Design Network i aktivista međunarodne inicijative Blue Green Dream za održivost gradova. Jedan je od pokretača multidisciplinarnog Mikser festivala i jedan od osnivača nezavisnog kulturnog centra Mikser House. Član je Mense, višestruki dobitnik nagrada Arhitektonskog salona u Beogradu, kao i prestižnih nagrada Lucille Smyser Lowenfish Memorial Prize i Kinne Fellows Memorial Prize, obe na Kolumbija Univerzitetu u Njujorku, kao i European Citizenship Award 2016, nagrade Evropskog pokreta u Srbiji, te nagrade Fulbrajtovih stipendista za aktivnosti humanitarnog i društvenog centra Miksalište koji je pokrenula u avgustu 2015. godine zajedno sa kolegama iz udruženja Mikser.

Razgovor vode  Tatjana Dadić Dinulović i Mia David.

Urednik programa „Šta radim i šta mi se događa“ je Tatjana Dadić Dinulović.

Fotografija: Marija Piroški

VIŠE INFORMACIJA O PROGRAMU