NAŠI STUDENTI I NASTAVNICI NA FIST FESTIVALU

Dvanaesto izdanje Festivala internacionalnog studentskog teatra (FIST), čija je tema cirkus, održava se od 23. do 26. marta u Beogradu. Osnovna ideja i misija FIST-a je stvaranje uslova za komunikaciju između mladih pozorišnih entuzijasta, razmenu znanja, iskustava i veština, kao i prikazivanje različitih pozorišnih studentskih praksi iz celog sveta. Studenti treće i četvrte godine osnovnih studija Scenske arhitekture, tehnike i dizajna učestvuju u pripremi i realizaciji Festivala internacionalnog studentskog teatra, koji organizuju studenti Menadžmenta i produkcije pozorišta, radija i kulture na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Ova saradnja realizuje se u okviru protokola o saradnji koji su Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu i Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu potpisali početkom ove godine. U žiriju ovogodišnjeg FIST festivala se, osim Tatjane Dadić Dinulović, nalaze glumica Milana Predić i dramaturg Ognjen Obradović.