SCENLAB RAZGOVORI - FEBRUAR 2017

Marko Radenković, menadžer u kulturi

četvrtak, 23. februar 2017, 20.00h
Scenska laboratorija
Fakultet tehničkih nauka, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad (prizemlje)

Pozivamo vas na nastavak pete sezone razgovora o scenskom dizajnu, u kojoj predstavljamo autore i stručnjake različitih profesija čije delovanje posmatramo u susretu arhitekture, pozorišta i vizuelnih umetnosti. Ko su, šta rade i čime se bave ličnosti čije filmove i predstave gledamo, čije knjige čitamo ili o kojima slušamo u medijima, a koje stvaraju i realizuju stvarne i izmišljene prostore u kojima živimo – društvene, političke, ekonomske i medijske.

Marko Radenković (Beograd, 1984) je menadžer u kulturi, aktivan u oblasti kreativnih industrija. Diplomirao je na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, na Katedri za menadžment i produkciju u pozorištu, radiju i kulturnim delatnostima, gde je preko četiri godine bio angažovan i kao saradnik u nastavi na predmetu Projektni menadžment. U dosadašnjoj karijeri učestvovao je u realizaciji brojnih festivala i kulturnih događaja u Beogradu: 45. Oktobarski salon, 40. BITEF Festival, ceremonija otvaranja Evropskog prvenstva u košarci – Eurobasket 2005.  Jedan je od osnivača Festivala internacionalnog studentskog teatra – FIST, kao i član tima pri kreiranju kulturnog centra Magacin u Beogradu. Autor je projekta Avantura COOLtura – prvog vodiča kroz kulturu Beograda za decu, distribuiranog u preko 140.000 primeraka svim učenicima osnovnih škola u Beogradu. Producent je međunarodne izložbe Laserski samit jeftine grafike, koja je do sada realizovana u 12 evropskih gradova, jedan od osnivača brenda Side Effects Print, umetničke kolekcije grafika mladih autora sa Balkana, kao i socijalnog preduzeća Folkk. Krajem 2012. godine sa grupom menadžera i producenata osniva dizajn inkubator Nova Iskra, prvi dizajn hab u istočnoj Evropi, u okviru koga od njegovog osnivanja radi na poziciji generalnog menadžera.

Razgovor vode Tatjana Dadić Dinulović i Romana Bošković Živanović.

Urednik programa „Šta radim i šta mi se događa“ je Tatjana Dadić Dinulović.

Fotografija: Nemanja Knežević

VIŠE INFORMACIJA O PROGRAMU